Aktualności

Obchody 72 rocznicy Bitwy Pod Studziankami

Drodzy Państwo jak co roku w Studziankach Pancernych odbędą się obchody rocznicy bitwy. Zapraszamy do odwiedzin

IMG_5513

 

Program Obchodów

06.08.2016 Sobota
10:00 – 15:00 Rajd Pojazdów Historycznych (miasta i wsie w okolicy Studzianek Pancernych)
12:00 – 18:00 Wystawa sprzętu wojskowego (teren muzeum w Studziankach Pancernych)
21:00 – 23:00 Wieczór Historyczny i projekcja filmu (teren muzeum w Studziankach Pancernych)

Read More

Nowe wydanie książki Studzianki wydawnictwa Cztery Strony

W tym roku na Pikniku Historyczny w Studziankach Pancernych 8-9 sierpnia 2015 odbędzie się premiera IV wydania książki Studzianki.

Studzianki_ksiazka

Studzianki Janusza Przymanowskiego – autora „nieśmiertelnych” Czterech pancernych i psa – to obok Bitwy o Monte Cassino Melchiora Wańkowicza najlepszy rodzimy reportaż historyczny i jednocześnie błyskotliwa epicka opowieść opisująca dokonania polskiego oręża w drugiej wojny światowej.

Read More

Niespodziewana strata

ksiadz_1

2 stycznia 2015 r. Zmarł nagle w swoim mieszkaniu proboszcz parafi Studzianki Pancerne ks. mgr. Marek Pawełczyk. To wieka strata.

Read More

70 rocznica Bitwy pod Studziankami

Dawno Studzianki Pancerne nie przyjmowały tylu gości. 70-ta rocznica bitwy to nie byle jaka okazja. Ponadto z całego kraju dzięki staraniom TMHW Kalina Krasnaja oraz 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki zjechało 6 czołgów T-34 które po oficjalnych uroczystościach w mauzoleum miały wykonać rajd z rejonu cegielni do mauzoleum.

IMG_1203.JPG

Pierwsze czołgi przyjechały już w czwartek. Ich transport to duże przedsięwzięcie logistyczne. Jeden z czołgów przyjechał aż z Żagania. Przywiezione czołgi stawały kolejno na polu które dzięki uprzejmości właścicieli na jeden dzień zamieniły się w poligon czołgowy.
Read More

Operacja Weller 7

W tą sobotę, 26 kwietnia 2014 roku w Grabowie nad Pilicą i Paprotni odbyły się uroczystości upamiętniające zrzut Cichociemnych.

IMG_8864

Zrzut miał miejsce w nocy z 8-9 kwietnia 1944 roku w lesie pomiędzy Paprotnią i Łękawicą (w bliskim sąsiedztwie Studzianek Pancernych.

Odpowiedzialni za odbiór zrzutu byli żołnierze AK Obwodu Kozienice z Placówek Trzebień i Grabów nad Pilicą pod dowództwem kpt. Romana Siwka „Heleny”. W zabezpieczeniu zrzutu brało udział około 80 żołnierzy, 50 z nich ubezpieczało teren, a pozostali zaangażowani byli bezpośrednio w przyjęcie zrzutu.

Read More

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress