Muzeum Studzianki Panc.

Ratujmy wieżę

Jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Studzianek Pancernych a od wielu lat wejście na nią jest zabronione. Mowa o wieży widokowej znajdującej się w Studziankach Pancernych.

534842_519239344800303_935263573_n

Zbudowana w 1966 roku miała służyć turystom. Właśnie z niej mogli oglądać pole walki i podziwiać przepiękny mazowiecki krajobraz.
Zapomniana i zaniedbana padła ofiarą wandali którzy przepiłowali barierkę przez co przebywanie na niej stało się niebezpieczne. Zarosła drzewami które utrudniają odnalezienie jej w Studziankach Pancernych oraz uniemożliwiają podziwianie widoków.

Read More

Otwarcie Izby Pamięci

 

11 sierpnia 2013 roku dokonaliśmy oficjalnego otwarcia Izby Pamięci która jest zalążkiem tworzonego przez nas Muzeum Studzianki Pancerne. Otwarcia dokonał wicepremier Janusz Piechociński – prywatnie nasz krajan ponieważ urodził się w Studziankach Pancernych i spędził w nie parę lat swojej młodości. Wicepremier ma też w Studziankach swoją rodzinę którą również odwiedził przy okazji udziału w uroczystościach.

27-DSC_0205.JPG

Izba została poświęcona przez proboszcza parafii Studzianki Pancerne ks. Marka Pawełczyka oraz duchownego prawosławnego.

Read More

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress