Archives for Lipiec 2013

Galeria zdjęć klasowych

Szkoła w Studziankach wypuściła na świat setki absolwentów. Przedstawiamy wam zdjęcia jednych z pierwszych licząc na to że prześlecie nam swoje fotografie klasowe ze Szkoły w Studziankach.

glowne

Być może rozpoznajecie kogoś na zdjęciach. Piszcie do nas. Jesteśmy ciekawi jak potoczyły się ich losy.

Kliknij żeby przejść do Galerii Zdjęć Klasowych

Relacja wideo uczestnika manewrów Combat Alert 2013

Mieszkańcy Studzianek Pancernych dawno nie przeżyli takiego najazdu wojska. Manewry Combat Alert zgromadziły ok 700 uczestników. Niektórzy z nich zaopatrzeni w kamery nahełmowe nagrywali materiał bezpośrednio z walki. Poniżej jeden z przykładów takiej produkcji.

Rajd Pieszy Studzianki Pancerne 2013

rajd

 

Zapraszamy Strzelców i Harcerzy na rajd pieszy w rocznicę bitwy pod Studziankami. Rajd jest dwudniowy. Udział w Rajdzie jest bezpłatny.

10.08.2013 (pierwszy dzień)
od godz. 12:00 przyjazd i zakwaterowanie
godzina 16:00 zwiedzanie muzeum w Studziankach Pancernych
godzina 20:00 pogadanka historyczna
godzina 22:00 ognisko

11.08.2013 (drugi dzień)

godzina 8:00 pobudka
godzina 11:00 uroczystości w Mauzoleum w Studziankach Pancernych
godzina 14:00 rozpoczęcie rajdu pieszego śladami walk. Trasa 12 km.
godzina 18:00 zakończenie rajdu
godzina 19:00 zwinięcie obozu

Organizator zapewnia pole namiotowe (+toaleta i woda techniczna), parking, możliwość zwiedzenie muzeum, przewodnika w czasie rajdu, naszywkę okolicznościową, mapę rajdu.
Uczestnicy powinni zabezpieczyć we własnym zakresie: wyżywienie, namioty, wyposażenie noclegowe. Zgłoszenia kierować na adres rajdstudzianki@fia.com.pl. Po przesłaniu zgłoszenia należy czekać na potwierdzenie przyjęcia. Ilość miejsc ograniczona. Pierwszeństwo zapisów mają grupy jednolicie umundurowane w sile co najmniej drużyny.

Szczegółowe wytyczne co do przygotowania do rajdu zostaną rozesłane po przyjęciu zgłoszenia.

Piknik Historyczny w Studziankach Pancernych 11 sierpnia 2013

1 Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki oraz Stowarzyszenie FIA zapraszają na Piknik Historyczny w Studziankach Pancernych.

  • W programie między innymi: Prezentacja czołgu PT-91 oraz trenażerów wojskowych do nauki strzelania,
  • Prezentacja techniki saperskiej i wykrywacza metali,
  • Strzelnica ASG z torem dynamicznym,
  • Gry i zabawy dla dzieci,
  • Prezentacja Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrucji Historycznych oraz Towarzystwa Miłośników Historii Wojskowości – Kalina Krasnaja,
  • Oficjalne otwarcie izby pamięci poświęconej Bitwie Pod Studziankami (ok. godz 12:30).

Piknik odbędzie się na terenie byłej Szkoły Podstawowej w Studziankach Pancernych dnia 11 sierpnia w godzinach od 9:00 do 18:00. Oficjalne uroczystości organizowane przez Powiat Kozienicki,Gminę Głowaczów, Mazowiecki Oddział Wojewódzki Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego pod pomnikiem mauzoleum rozpoczną się o godz. 11:00.

plakat_piknik_rodzinny_small10

Spotkanie w sprawie organizacji obchodów rocznicy Bitwy pod Studziankami.

2 lipca 2013 r. w Mauzoleum w Studziankach Pancernych odbyło się spotkanie w w sprawie  organizacji oficjalnych obchodów 69 rocznicy Bitwy Pod Studziankami.

W spotkaniu poprowadzonym przez Starostę Kozienickiego wzięli udział przedstawiciele stowarzyszeń historycznych, nadleśnictwa, Urzędu Gminy Głowaczów oraz wsi Studzianki.

Spotkanie zakończyło się uzgodnieniem programu obchodów rocznicy oraz Pikniku Historycznego który ma się odbyć w rocznicę bitwy przy Muzeum Studzianki Pancerne.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress